Czemu posłanie PIT 37 online jest komfortowe

roll-up na szkoleniu
Programy są tak sporządzone, że same obliczają podatek należny, sumę do oddania, albo podatek do zapłacenia. Jedyne co powinien uczynić obywatel to w wyraźny sposób wypełnić poszczególne części

Co istotne, z pomocą aplikacji w szybki i prosty sposób mają szansę się rozliczyć również jednostki które prowadzą własną działalność gospodarczą.
Po wysłaniu PIT 37 (http://pit-ekspres.pl/) przez Internet pobieramy UPO, ponieważ jest to dowód na to, że bez problemu dostarczyliśmy deklarację. Dokument ten wraz z deklaracją należy trzymać przez 5 lat. Sporo osób rozliczających się za pomocą owego blankietu korzysta też z pośrednictwa pracodawcy, albo ZUS-u.
roll-up na szkoleniu
Autor: Achim Hepp
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz większa liczba Polaków rozlicza się z fiskusem drogą elektroniczną (pit-ekspres.pl). PIT-y robią nam coraz to mniej trudności dzięki szczególnym oprogramowaniom, które doskonale spełniają swoją funkcję. Na początku Ministerstwo Finansów udostępniło podatnikom nową usługę, wstępnie zapełnione zeznania podatkowe. Ma to ułatwić rozliczanie PIT. Wtedy usługa ta mieściła tylko PIT-37, natomiast w później również inne. Blisko jedna piąta z nich skorzystała z tej możliwości.

W roku 2017 czeka płacących podatki dużo zmian. Wzrośnie suma przychodu wolnego od podatku dochodowego od osób fizycznych.
Nowością w skali podatkowej PIT 2017 ma być o wiele wyższa aniżeli dzisiaj suma pomniejszająca podatek, jest to 1440 zł

. Przekłada się to na także o wiele większą niż w tej chwili kwotę dochodu wolną od podatku PIT do 8002 zł.

Te kwoty optymalnego dochodu wolnego od podatku pozostały wyznaczone w wyniku uwzględnienia obligatoryjnych reguł zaokrąglania podatku.