pit 36 online, rozliczanie przez Internet

Gotówka
Kampania ma przedstawić płacącym podatki, że nasza administracja skarbowa staje się coraz bardziej współczesna i stosuje otwarte rozstrzygnięcia informatyczne. Rozliczenie przez Internet cieszy się coraz lepszym zaufaniem płacących podatki, ilość jednostek rozliczających się przez Internet narasta z roku na rok. W tym roku i Ty możesz przyłączyć się do tego zespołu. Rok 2014 jest następnym już, za który obywatele będą mogli oddać rozliczenie za pośrednictwem Internetu, opierając się na zeznaniach nie żądających podpisu elektronicznego.

Rozliczenia online
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Wystarczające będzie zatem wykorzystanie platformy internetowej albo programu do rozliczania PIT ów online. Program e-pity wskaże który blankiet wybrać np. PIT 36, oraz określi których zaświadczeń będziesz potrzebować, by błyskawicznie zapełnić deklarację.

PIT-36 jest najczęściej dopełniany przez podatników mających aktywność gospodarczą, oprocentowaną według skali podatkowej. Taki typ blankietu winny wybrać również podmioty osiągające zyski z najmu opodatkowane na regułach ogólnych.

Ponadto formularz PIT-36 planowany jest zarówno dla podatników opodatkowujących swoje dochody indywidualnie, jak i ogółem z przychodami małżonka, bądź w sposób zaplanowany dla osobników samotnie wychowujących dzieci, w tym również dla osób mających miejsce zamieszkiwania dla celów podatkowych w innym aniżeli Rzeczpospolita Polska kraju członkowskim Unii Europejskiej, przy wdrożeniu skali podatkowej.

Istotnym punktem w zeznaniu fiskalnym jest darowanie 1% zobowiązania na znaczący cel. Rozliczanie PIT u przez Internet (www.pitax.pl – PIT online) zdecydowanie dominuje nad samodzielnym wypełnianiem rubryk. Wysłanie deklaracji fiskalnej online, bywa najprostszym i najszybszym sposobem złożenia zeznania rocznego. Zdołasz to uczynić bez wychodzenia z domu lub z umownego, komfortowego dla ciebie miejsca.

Wszyscy musimy wiedzieć, że oddając rozliczenie przez Internet, przyczyniamy się do dbałości o środowisko, ponieważ wielkość zaoszczędzonego w ten sposób makulatury jest kolosalna.