Warto posiadać informacje na temat wyboru odpowiedniego formularza pit, zaoszczędzi to sporo czasu i kłopotów

podatki
Wypełnianie pitów z pewnością nie jest najciekawszą rzeczą, jaką można robić; niestety rokrocznie w kwietniu większość z nas powinna się za to wziąć. Są tacy, którzy robią to sami, pozostali zwracają się o poradę do specjalistów, a są i tacy, którzy rozliczają się przez sieć.

Najpowszechniejszym arkuszem jest naturalnie pit 37, chociaż niektórzy będą musieli wypełnić pit 36. Pomaga on rozliczyć uzyskane przychody inne niż te otrzymane dzięki tradycyjnej umowie o pracę. Na ten przykład, kiedy osiągnęliśmy przychód z dzierżawy mieszkania albo gdy zarobkowaliśmy w firmach mieszczących się poza obszarem Polski. W dodatku podatnicy, którzy uzyskali przychody, od których sami będą mieli obowiązek obliczyć wielkość podatku, też dostarczają do urzędu skarbowego pit 36. Jeżeli ktoś nie jest pewny czy powinien wypełnić formularz 37 czy 36, to właściwym rozwiązaniem będzie zajrzenie do sieci; hasło pity 2016 będzie wyjątkowo powszechne i pozwoli nam znaleźć wartościowe wiadomości i porady powiązane z wypełnianiem pitów. Możemy także udać się z pytaniem do fachowca – pitex.pl/category/program-pit-2015/.
rozliczanie podatków online
Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba też pamiętać, że jeśli likwidowaliśmy dowolną działalność gospodarczą w poprzednim roku, która opodatkowana była na zasadach ogólnych, to też mamy obowiązek złożyć pit 36, a nie 37. Jednakże dochody z działalności rolniczej nie są rozliczane przy pomocy tego arkusza. Mało kto wie, ale dochody małoletnich pociech także trzeba wpisać do formularza pit 36.

Aktualnie można w Necie znaleźć wyjątkowo dużo aplikacji, które większość rzeczy zrobią za nas – automatycznie wyliczą właściwy podatek, a nam pozostanie jedynie wydrukowanie arkuszy i przesłanie ich kurierem. Aby wyszukać odpowiedni program możemy także, w czasie przeczesywania sieci, kierować się frazą pity 2016, a później poczytać opinie innych użytkowników, aby wybrać właściwą aplikację – sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem. Jest to o tyle ważne, że nieprawidłowo pracujący program do pitów może stać się powodem najróżniejszych kłopotów. Dobrze jest wszystko sumiennie sprawdzić, albowiem jeżeli wypełnimy pit 36, a okaże się, że jednak musieliśmy wypełnić formularz 37, to przypuszczalnie będziemy musieli nanieść niezbędne poprawki, co zabierze sporo czasu.