Coroczne rozliczenie z uzyskanych dochodów

ipad-606764_640

Nikt nie lubi płacenia podatków i wizyt w urzędzie podatkowych czy skarbowym. Nie jesteśmy narodem, który bez żadnych obiekcji zgadza się na wszelkie opłaty i haracze. Może dlatego tak wiele osób stara się często unikać płacenia podatków…

Dotyczy wszystkich zatrudnionych

Oczywiście można uchylać się od płacenia podatków, jednak prędzej czy później wszystko wyjdzie na jaw i wtedy dopiero zaczną się problemy, bowiem natychmiast będzie trzeba znaleźć dość duże środki na opłacenie aktualnych zobowiązań oraz na uiszczenia tych zaległych. Dodać do tego trzeba jeszcze niestety należności z tytułu odsetek, które niekiedy mogą w znaczący sposób przewyższać to, co pierwotnie byliśmy winni fiskusowi. Jednak najważniejsze są niekiedy te podatki, które obowiązują większą liczbę osób i to z nimi są niejednokrotnie największe problemy. Na początku każdego roku trzeba powoli myśleć o złożeniu zeznania podatkowego i musimy się zastanowić jak na przykład w  następnym roku będziemy obliczać pity 2016. Ten obowiązek dotyka każdego i nie można go uniknąć, bowiem wszyscy mamy konieczność złożenia sprawozdania fiskusowi.
home-1397300_640
Rozliczamy pit

Należy pamiętać, że w 2017 roku rozliczamy poprzedni okres, kiedy uzyskaliśmy dochody. Czyli musimy od pracodawcy otrzymać informację o uzyskanych dochodach i wtedy pojawi się możliwość rozliczenia samodzielnego lub będziemy mogli na jednym formularzu przedłożyć rozliczenie uzyskanego dochodu wraz ze współmałżonkiem i dzięki temu unikniemy zbędnego wypełniania dwóch formularzy i podwójnej weryfikacji wypełnienia zeznania.  Poprawność naszych danych jest o tyle ważna, że w razie błędu będziemy musieli składać korektę zeznania i niepotrzebnie się denerwować i stresować, że coś się nie zgadza i przez to trzeba się fatygować do urzędu skarbowego, aby sprawdzić co źle uzupełniliśmy i następnie nanieść wszystkie poprawki.

Jeśli nie mamy pewności, że sami wypełnimy wszystko dobrze, to czasami warto oddać nasze pity 2016 specjalistom, dzięki czemu unikniemy nerwów i zaoszczędzimy cenny czas.