PIT 28 wypełnij już dzisiaj online

accounting-1112920_640

Jeśli po raz pierwszy jesteś zobligowany do wypełnienia deklaracji podatkowej to musisz wiedzieć, która jest odpowiednia dla Ciebie. Oczywiście samodzielnie nie możesz tego wybrać, jednak zgodnie z wszystkimi ustaleniami z pewnością znajdziesz tą która jest do Ciebie przypisana. Najpopularniejszą deklaracją jest PIT-37, które wypełniają przede wszystkim osoby, która są zatrudnione na umowę o pracę, bądź inną umowę cywilnoprawną.

Jeżeli Ty prowadzisz swoją działalność gospodarczą to najprawdopodobniej będziesz korzystał z rozliczenia na zadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Z tej deklaracji korzystają również osoby, które mają przychód z najmu, dzierżawy oraz tego typu umów. Jeśli jesteś zainteresowany tym PIT-em to musisz wiedzieć, iż jesteś zobowiązany do tego wypełnienia do 31 stycznia 2017 roku. Warto jednak wiedzieć, że chęć takiego rozliczenia należało zgłosić wcześniej. Jeśli w tym roku tego nie zrobiłeś to najprawdopodobniej jest już za późno, jednak pomnij, iż możesz to zrobić w roku kolejnym.

taxes-740202_640

Każda osoba, która uprzednio to zgłosiła jest w stanie wypełnić PIT 28 online, co rzecz jasna jest dużo łatwiejsze, aniżeli wypełnianie PIT-u przez tradycyjny formularz. Jeśli ściągniesz program z fachowej strony to możesz mieć 100% pewność, iż zostanie od błyskawicznie dostarczony do Urzędu Skarbowego. Należy jednak sprawdzać na każdym razem wiarygodność stron internetowych z jakich ściągamy takie programy, aby nie zostać oszukanym. Dzisiaj wiele osób czyha na naszą pomyłkę, która najczęściej ma naprawdę gigantyczne konsekwencję.

Z pewnością wszystko pójdzie po Twojej myśli, jednak zwracaj uwagę nawet na drobne detale. O ile ściągniesz program z innej strony, aniżeli rządowej to może okazać się, iż 1% podatku zostanie przeznaczone na konkretny cel – nie będziesz mógł samodzielnie go wybrać. Pamiętaj o tym, że wszystko jest lepsze, aniżeli stanie w kolejce do Urzędu Skarbowego, gdzie najczęściej są gigantyczne kolejki, w których trzeba czekać nawet kilka godzin.